Obujte si tenisky na svatbu

Kristen Stewart se jimi blýskla na červeném koberci, Serena Williams se v nich vdávala a Emmanuel Macron v nich dokonce přišel na setkání s královnou. O čem je řeč? Přece o teniskách! Dávno jsou pryč ty doby, kdy je nasazovali leda pánové při sportu. Dnes tuto komfortní obuv vynosíte při celé řadě příležitostí, včetně vlastní svatby. V jakých situacích tedy doopravdy stojí tenisky na svatbu za zvážení?

 

1 Plánujete svatbu v moderním stylu

Tenisky na svatbě zkrátka prostě trendy. Spousta mladších párů dnes dává celkově přednost uvolněnějšímu dress code a na upjaté tradiční prvky je neužije. Patříte mezi ně taky? Pak pro vás tenisky můžou být tou pomyslnou třešinkou na dortu, která vám pomůže váš postoj vyjádřit i při svatebním obřadu. Nemusíte přitom rezignovat na eleganci. U nás ve Studiu Agnes seženete bílé tenisky na svatbu Nicki v jemném, třpytivém provedení.

 

2 Chystáte tematickou nebo boho svatbu

Milujete sport a rádi byste to promítli i do svatebního oblečení a výzdoby? Řekli jste si, že budete mít veselku v oblíbené barvě nebo ve znamení nejmilovanější značky? Zamilovali jste se do boho svateb nebo veselek v rustikálním stylu? I v tomto případě jsou tenisky ideální volbou. Protože jsou k dostání v široké řadě variant a stylů, snáz pořídíte model, který bude dokonale sedět ke všemu ostatnímu.

Svatební tenisky Nadine

Svatební tenisky Nadine

3 Máte užší nebo naopak širší chodidla, nestandardní velikost nohy či je pro vás ze zdravotních důvodů důležitá pohodlná obuv

Na svatbě nejspíš budete v jednom kole – a to nejenom na tanečním parketu. A nalijme si čistého vína, v lodičkách se nejspíše nevyhnete bolesti chodidel. Někdo je na chůzi na podpatku zvyklý, někdo se kvůli tomu na afterpárty přezuje do něčeho příjemnějšího. Ale proč si zasloužené pohodlí nedopřát hned od prvního kroku? Pokud vás trápí třeba ploché nohy, za tenhle malý ústupek ve jménu komfortu si později srdečně poděkujete. Navíc tenisky na svatbu jednoduše seženete i v menších nebo větších rozměrech, aniž byste si kvůli tomu musela nechat draze vyrábět boty na míru.

 

MÓDNÍ OKÉNKO: Není to humpolácké? Ne, je to moderní. Ačkoli někdo dodnes tenisky na svatbě považuje za nezdvořilost a trvá aspoň na balerínách, časy se mění. Spousta celebrit se je nebojí navléknout i k večerní róbě. Na filmovou premiéru je vytáhla třeba Blake Lively nebo Kate Blanchett.

 

4 Preferujete udržitelnou módu

Tenisky jsou dobrou volbou i pro nevěstu, které není lhostejné životní prostředí. Nechcete, ať vám nakoupené svatební boty zůstanou po obřadu akorát ležet v botníku? Bílé svatební tenisky klidně vynosíte i v běžném provozu ve městě nebo do práce. Model svatebních tenisek Nadine z naší nabídky je navíc díky krajkové svrchní části příjemný i v létě, protože se v něm při vyšších teplotách tolik nepotí noha.

 

Svatební tenisky Nadine

Svatební tenisky Nadine

5 Nefandíte podpatkům

Necítíte se v botách s vysokými podpatky dobře? Děsíte se, že budete muset dlouze trénovat, ať se vám v nich neviklá noha a neuděláte si na vlastní svatbě ostudu? Nebo nechcete být během obřadu vyšší než partner? I tady mohou být tenisky výhodným řešením. 

 

6 Plánujete svatbu na louce, na pláži nebo na jiném venkovním místě

Podpatky zabořené do bláta nebo písku na svatebních fotkách sice možná nepůjdou vidět, obřad vám ale dovedou pokazit i tak. Pokud se budete brát pod širým nebem na místě, kde není dokonale upravený terén, raději s sebou vezměte aspoň tenisky na přezutí. Díky široké, rovné podrážce se vám v nich půjde příjemněji než v klasických botách na podpatku nebo v balerínkách.

 

Tenisky už dneska nejsou faux pas, ale pohodlná, plnohodnotná alternativa klasické svatební obuvi. Pokud zjistíte, že jsou pro vaši svatbu kvůli stylu, komfortu nebo udržitelnosti to pravé, nebojte se jim dát šanci. Obzvlášť krajkové modely působí vkusně, ladně a přitom vaší svatbě dodají moderní šmrnc.