Svatba na jaře: 6 rad, díky kterým vás nic nepřekvapí

Zvažujete svatbu v březnu, dubnu nebo květnu? Svatba na jaře má svůj jedinečný šarm, kterému propadne nejedna zamilovaná dvojice. Co dělat, abyste z tohoto poetického ročního období vykouzlili obřad snů? Na co dát pozor, a čeho naopak můžete využít ke svému prospěchu? Podívejte se na šest rad, na co pamatovat, pokud si své ano chcete říct právě na jaře:

 

1 Využijte krásného jarního prostředí

Jaro je jedním z nejlepších období na venkovní veselku. Příroda hýří barvami a štěbetající ptáčci propůjčí svatební oslavě pod širým nebem nezapomenutelnou atmosféru. V březnu se můžete brát mezi sněženkami a narcisky, v květnu zase ve stínu kvetoucích třešní. A pokud preferujete spíš svatbu uvnitř, nic vám nebrání alespoň zkrášlit svatební stoly pestrými jarními kvítky nebo sladit výzdobu do některé z jarních barev.

 

2 Vyberte vhodné svatební šaty

Svatbu na jaře mnohé páry volí kvůli její hluboké symbolice. Probouzející se příroda začíná nový cyklus a vy vstupujete do nové životní etapy. Některé dvojice zároveň očekávají příchod nového člena rodiny. Pokud je to i váš případ, co výjimečný okamžik podtrhnout vkusnými těhotenskými šaty Freya, Willow nebo Aria? Nejenže se v nich budete cítit jako princezna, ale po svatbě vám je rádi upravíme tak, abyste je mohla dál nosit.

 

VĚDĚLY JSTE? Těhotenské svatební šaty z nabídky našeho salonu rostou s vámi. Vyberte si šaty již na začátku těhotenství, ať se nemusíte stresovat, že vám ve svatební den nebudou sedět. Šaty vám snadno upravíme na míru díky speciální gumičce. Jsme tu pro vás.

 

3 Ozvláštněte si svatební tabuli sezónními lahůdkami

Koncem jara dozrávají některé druhy zeleniny i první jahody. Co takhle překvapit hosty chřestovou svatební hostinou nebo aspoň polévkou z kedlubny? Domácí, lokální zemědělské plodiny propůjčí podávaným pokrmům autentický punc. Navíc se hodí jak k moderní svatbě, tak i do tradičnější kuchyně.

 

NÁŠ TIP: Pozor na alergie – Pokud plánujete venkovní svatbu nebo alespoň otevřená okna, pamatujte, že některé hosty možná zrovna na jaře nepříjemně trápí alergie na pyl. Někdo může být alergický také na některou položku z jídelníčku. Raději se proto předem taktně poptejte nebo pošlete s pozvánkou na svatbu dotazník, kde hosté své alergie uvedou. Vy se pak můžete vyzbrojit antialergeny, posunout kytici dál od dotyčného, případně vyškrtnout potravinu z menu.

 

4 Zařizujte rezervace včas

Jarní měsíce tvoří vrchol svatební sezony. Raději s tím počítejte a vyhlédnuté svatební prostory i poskytovatele služeb kontaktujte s několikaměsíčním předstihem. Jinak hrozí, že už na vás nevyjde řada. Zároveň nezapomeňte dopředu sondovat mezi hosty, jak jsou na tom s časem. Hledání vhodného svatebního termínu vám totiž možná zkomplikuje také fakt, že na jaro připadá řada svátků, včetně Velikonoc.

 

5 Vyrazte na líbánky do zahraničí

Zatímco o místa na pořádání svatby bývá na jaře spousta zájemců, u míst na plážích a v hotelech je tomu přesně naopak. Využijte toho a vydejte se do zahraničí na líbánky snů. Vyhnete se davům, dosáhnete na příznivější ceny, ale přitom už se nemusíte bát extrémního chladu. V tradičně slunečných destinacích, jako je třeba Středomoří nebo Egypt, toho v tomto období zvládnete nachodit a zažít mnohem víc než o pár měsíců později, kdy se teploty vyšplhají až nad čtyřicítku.

 

6 Připravte náhradní variantu pro nepříznivé počasí

Zejména v březnu a v dubnu se počasí může kdykoli změnit. Nezapomeňte proto sledovat aktuální meteorologické informace, ať vás případný déšť nebo ochlazení nezastihne nepřipravené. Ideálně předem dořešte, kam se kdyžtak i s hosty schováte, než se nebe umoudří. V nachystaných vnitřních prostorách, které stejně ve většině míst nechybí, zařiďte náhradní program a budete v suchu.

 

Podařená jarní veselka je kouzelným okamžikem, na který budete i se svými blízkými navěky vzpomínat. Nezapomeňte se na ni však důkladně připravit. Inspirujte se naším seznamem, ať jde v Den D všechno jako po másle a vy si můžete v klidu užít nezapomenutelnou svatbu.