Minimalismus: 8 důvodů, proč mu říct ano i na vaší svatbě

V jednoduchosti je krása. Tak nějak by se dal ve zkratce shrnout minimalistický styl, který mezi mladými svatebčany poslední dobou nabírá na popularitě. Proč se hlavně nevěstám tak zamlouvá? A byl by to pravé i pro vás na vaší veselce? To zjistíte v našem článku.

 

Minimalismus, to jsou čisté linie, kvalitní materiály spojené do jednoduchých řešení a neutrálně laděné barvy. Na poli módy se vzory tohoto nadčasového stylu stáli třeba Calvin Klein, Jil Sander a Helmut Lang. Minimalistické šaty mají podtrhávat siluetu. A většinou je doprovází jen několik málo pečlivě zvolených doplňků. Výsledkem je citlivý, promyšlený design, který se vystříhá křiklavých výstřelků, ale přesto působí nově a svěže. Zní vám to lákavě? Podívejte se, jak vypadá minimalismus ve svatebním podání:

Těhotenské svatební šaty Greti

Těhotenské svatební šaty Greti v minimalistickém stylu

Nevěsta s ženichem v hlavní roli

Minimalistické šaty posouvají nevěstu do středu zájmu. Podtrhnou její přirozenou krásu, namísto aby strhávaly pozornost na sebe. A když minimalisticky pojmete i design celé svatební hostiny a obřadu, zbavíte se spousty dalších rušidel a vizuálního smogu. O to víc prostoru pak zbude pro vás dva a oslavu vaší vzájemné lásky.

 

Jednoduché? Nadčasové! Minimalistické!

Minimalismus bude in, ať už zrovna pofičí jakýkoli trend. Neváže se k žádnému stylu ani období. Neurazí moderního bohéma, ale nepohorší ani babičky a tetičky. Až se na svatební fotky podíváte za třicet let, pořád vám budou dělat stejnou radost jako v den, kdy jste je pořizovali.

 

Méně vymýšlení, méně stresu

Minimalistická svatba jde takzvaně k jádru pudla. Co je pro vás doopravdy srdeční záležitost? Nepřidáváte třeba ty ústřice do rautu spíš z pocitu povinnosti? Při minimalistickém plánování si ujasníte, co je pro vás důležité. A pokud zjistíte, že se bez řady věcí vlastně obejdete? Tím lépe. Odpadne vám spousta stresu s jejich zařizováním. 

 

Šaty do každého prostředí

Svatební šaty Aria

Těhotenské svatební šaty Aria

Minimalistické šaty jsou elegantní, ale zároveň úžasně univerzální. Ještě nevíte, kde veselka nakonec proběhne, ale už jste se až po uši zamilovala do minimalistického modelu svatebních šatů? Směle kupujte. S šaty v tomto stylu budete vypadat skvěle na zeleném palouku stejně jako v kostele.

Menší zátěž pro peněženku 

Na prvním místě je u minimalismu kvalita. Jenže lepší často znamená také dražší. Jak tedy můžeme slibovat úspory? Ačkoli se to zdá kontraintuitivní,  v minimalistickém pojetí to má svou logiku. Vtip spočívá v celkové velikosti nákupuvýdrži pořízeného zboží. Když na svatbu pořídíte jenom věci, které prošly pečlivým výběrem, ušetříte dost možná tolik, že si budete moct dovolit sáhnout i po větší kvalitě, než jste původně zamýšleli. 

 

Šetrnější vůči životnímu prostředí

Ruku v ruce s předchozím bodem jde i větší udržitelnost. Vybavili jste se na svatbu minimalisticky, jen tím nejnutnějším? Pokud ano, možná pořízené věci znovu využijete i po skončení obřadu. Svatební šaty z našeho salonu třeba klidně vynosíte i v létě do města. Rádi vám je zapravíme tak, aby seděly. 

 

Svobodnější výběr účesu a doplňků

Díky tomu, že je minimalistický styl tak jednoduchý, jde dobře dohromady s širší paletou účesů a doplňků. Toužíte po unikátním drdůlku, nebo naopak chcete předvést rozpuštěné lokny? U šatů v minimalistickém stylu si to můžete bez obav dovolit. Nebudou se s účesem bít. Podobně i pokud máte nějaký milovaný pár bot, kterým na svatbě opravdu chcete pochlubit. S minimalistickými šaty si nejspíš hezky sedne. A vy budete vypadat úchvatně. Což nás přivádí k hlavnímu důvodu, proč volit minimalistickou svatbu:

 

Minimalismus je prostě sexy

Přiznejme si to, minimalistické svatební šaty jsou prostě mimořádně líbivé. Zdůrazní přirozený půvab, jsou elegantní a my na ně u nás v salonu Agnes nedáme dopustit. Podívejte, jak to nevěstám sluší třeba v něžných šatech Greti z pravého hedvábí.